Poslední společné chvíle

Na konci školního roku jsme měli spoustu společných zážitků v podobě výletu do ZOO Jihlava, návštěvy záchranné stanice pro volně žijící zvířata Vydra v Třeboni, opékání buřtů a sportovního dne v loděnici TJ Jiskra Třeboň.
Každý den jsme si náramně užili a teď už se všichni těšíme na vysvědčení.
Přejeme všem krásné prázdniny.

Terčový závod

V pátek 13. 6. jsme pomáhali s organizací tzv. Terčového závodu, který je určen pro celý první stupeň. Na několika stanovištích, žáci 1. - 4. tříd, plnili různé úkoly např. poznávání dopravních značek, rostlin nebo skoky přes švihadlo a hod kriketovým míčkem. Akce se velmi vydařila, počasí nám přálo a všichni jsme si to užili.

Návštěva z Hospicové péče sv. Kleofáše

Po několika měsících nás opět navštívily Mgr. Irena Kalná, Mgr. Petra Pfeiferová a Petra Radová z Hospicové péče sv. Kleofáše. V rámci přírodovědy a aktuálního tématu "Člověk a zdraví", nás přišly seznámit s celou řadou kompenzačních pomůcek, které se používají při poskytování služeb domácí hospicové péče. Tyto pomůcky také nabízejí k zapůjčení, pro zkvalitnění života těžce nemocným a ulehčují péči jejich blízkým. Žáci si mohli osobně vyzkoušet např. polohovací lůžko, různé druhy chodítek nebo mechanický vozík. Pro většinu z nás to byla velmi zajímavá zkušenost a byli jsme překvapeni tím, jaké možnosti je možné, při péči o své blízké, využít.

Sport2Life

V pondělí 30. 5. jsme zažili fantastické sportovní odpoledne v rámci projektu Sport2Life. Sport2Life je projekt, který podporuje zdravý a aktivní životní styl u dětí a mládeže na základních školách.
Prostřednictvím edukačních programů, soutěží a projektů, realizovaných ve spolupráci se základními školami, inspiruje k pohybu stovky dětí v České republice, Chorvatsku a Turecku. V rámci tohoto projektu byla vyhlášena výzva "Bike Challenge 2022 ". Tuto výzvu již potřetí opakuje zakladatel Nadace Sport2Life Mike Saran a spolu s ním zvučná sportovní jména jako Patrik Berger, Patrik Eliáš nebo Tomáš Grima a ředitel nadace Přemysl Chaloupka, kteří vyrazili na kolech z Prahy do chorvatského Splitu. Jsme moc rádi, že jsme měli možnost se s nimi seznámit a zacvičit si s nimi. Byl to skvělý zážitek!

Literární soutěž pro 5. třídy

Celá naše třída se zúčastnila literární soutěže pro 5. třídy. Formou popisu nebo vyprávění se všichni pustili do tématu "Můj nelepší kamarád, Moje nejlepší kamarádka". Naše práce byly, porotou, velmi kladně ohodnoceny a mezi nejlepší patří práce těchto žáků:
1. místo - Julie Anna Karmazínová
2. místo - Eliška Zemanová
3. místo - Tadeáš Tobolka

Protože tři vítězná místa nestačila, byla vyhlášena i dvě čestná uznání a to Elišce Pinterové a Arturovi Salajovi.

Všem blahopřejeme.

<<  1  23456>>