Partnerské školy

Zahraniční kontakty naší školy mají již letitou tradici

Jako první byly navázány styky s rakouskou školou v Neukirchenu an der Vöckla, jež se datují od září roku 1990. V roce 1997 byla podepsána partnetská smlouva o spolupráci. Po ukončení projektu Comenius vztahy pomalu "usínaly" a s koncem roku 2007 byly oficiálně ukončeny.

První kontakty s litevskou Utenou se uskutečnily v září roku 1995 a naplno se spolupráce škol rozvinula v roce 1996. V roce 1998 byla podepsána partnerská smlouva.

V rámci projektu Komenius jsme spolupracovali se španělskou školou v Leónu. Kontakt zprostředkovala parnerská škola z Neukirchenu, kde se v září roku 2002 uskutečnilo rovněž první "přímé" setkání zástupců obou škol.

Mezinárodní internetový projekt E-twinning "zprostředkoval" kontakt s další zahraniční školou. Je jí základní škola v Košicích, Kežmarská 30. První kontakt byl uskutečněn prostřednictvím internetu. K prvnímu osobnímu kontaktu došlo ve dnech 9. - 13. října 2006 v rámci přípravné schůzky Komenius. Oficiální partnerská smlouva byla podepsána 30.4.2008 v Praze.

Partnerské školy

skolnijidelna@zstrebon.cz

Příměstský tábar

Příměstský tábor 2021 ve spolupráci se společností Attavena