Tělesná výchova

Velikonoční virtuální výzva

Během velikonočních prázdnin proběhl třetí ročník "Velikonoční virtuální výzvy". Žáci a žákyně zaznamenávali své kroky na různých krokoměrech a ti nejaktivnější byli oceněni. Nejlepšími chodci tak jsou:
Matěj Toman 1.B
Miroslav Benda 2.A
Štěpán Koštial 3.A
Kateřina Chmelíková 4.A
Klára Kohoutová 5.A

Daniel Klouda 1.A
Jakub Jeremiáš 2.A
Matyáš Fürst 3.B
Vít Bednář 4.B
David Klouda 5.B

Lukáš Richter 1.A
Matěj Bárta 2.A
Ema Vořechovská 3.A
Josefína Hlaváčová 4.A

Všem, kteří se akce zúčastnili děkuji a těším se na příští rok.

Okresní kolo ve vybíjené

Dne 26. 3. se žáci čtvrtých a pátých tříd zúčastnili okresního kola ve vybíjené, které se konalo v Jindřichově Hradci. Čtyři fantastické výhry z celkových šesti zápasů zajistily našim dětem krásné 3. místo. Gratuluji a děkuji všem za férovou hru, obrovské nasazení a týmovou spolupráci.

Souboj o Jindřichův Hradec (Olympijský odznak 2024)

Ve čtvrtek 14. března se naši žáci vydali do Jindřichova Hradce, aby zabojovali v olympijském víceboji v trojskoku, hodu medicinbalem, skocích přes švihadlo a leh-sedech. Naše mladší družstvo se umístilo na třináctém místě, starší na místě devátém. Za jednotlivce si bronzovou medaili odnesla skvělá Sára Krakowitzerová.

Cvičení s trenérkou

Ve dnech 20. a 21. února proběhla v naší tělocvičně první část cvičení s trenérkou. Žáci jedné druhé a třetích, čtvrtých a pátých tříd si protáhli svá těla s paní Mirkou Wollnerovou. Její sestava cviků nás pobavila, rozehřála, protáhla a posílila. Prvňáci a druháci se mají na co těšit, my jsme si to moc užili.

Třeboň vesluje

Dne 26. 1. se naše škola opět zúčastnila souboje třeboňských škol v halovém veslování. Tato akce je součástí projektu Česko vesluje. V závodu ve štafetě na 4 x 1 min., v jízdě na veslařském trenažéru, soutěžili žáci a žákyně 5. tříd a druhého stupně naší školy. Děvčata z 5. B se umístila na prvním místě, chlapci z 5. A na druhém místě a chlapci z 5. B na třetím místě. Naše smíšené družstvo z 5. B se umístilo na druhém místě. Stejně jako v loňském roce, si přišli zasoutěžit policisté města Třeboň, nově zaměstnanci lázní a také profesionální veslaři z Třeboně. Skvěle nás reprezentovali žáci a žákyně druhého stupně, kteří se svými vítězstvími kvalifikovali na mistrovství světa. To se bude konat za několik týdnů v Praze. V celkovém hodnocení získala naše škola 2. místo. Děkujeme pořadatelům a již teď se těšíme na příští závody.