Vzácná návštěva

Svou návštěvou nás poctil několikanásobný paralympijský vítěz v lukostřelbě, David Drahonínský. David je český, tělesně handicapovaný lukostřelec v kategorii W1 s kladkovým lukem. S úspěchy, k nimž se řadí zlatá medaile z roku 2008 na Letních paralympijských hrách v Pekingu, stříbrné místo v roce 2012 na Letních paralympijských hrách v Londýně a první místo na Mistrovství světa v Donaueschingenu, se zařadil ke světové špičce v lukostřelbě. Na zlatý stupínek se vrátil na Letních paralympijských hrách v Tokiu v roce 2021, byla to jeho už šestá paralympijská medaile. Během dopoledního setkání jsme se seznámili s Davidovým příběhem a byli jsme poučeni o nebezpečích, která mohou vést různým tělesným hendikepům. Na závěr nám přiblížil různé paralympijské sporty, včetně ukázky lukostřelby a do rukou nám svěřil své nejvzácnější sportovní trofeje - zlatou a stříbrnou medaili. Z dnešního setkání jsme se všichni vraceli nadšení.