Den finanční gramotnosti

V úterý 26. 3. se konal již tradiční celoškolní Den finanční gramotnosti. Smyslem a hlavním cílem této akce je porozumění finančním situacím, do kterých se mohou děti dostat, učí se rozhodovat o svých penězích a kapesném. Abychom předešli zasahování do soukromí žáků a jejich rodičů, pracujeme s modelovými rodinami. Žáci se stávají finančními poradci dětí - Honzy, Marka, Kláry, Ivany, dvojčat Veroniky a Romana, a pomáhají jim řešit různé situace. S těmito rodinami se pracuje až do 5. třídy vždy 2 x do roka.

Tématem dnešního dne bylo ,,Nakupování ". Žáci přiřazovali zboží do obchodů,doplňovali názvy obchodů, prezentovali své výtvory před třídou, vyplňovali křížovku, dozvěděli se, co je to reklamace. Poté  dostali makety různého zboží, museli odhadnout cenu zboží a šli si tyto ceny ověřit do Školního obchůdku. Zjistili jsme, že děti neumí odhadnou cenu zboží, někde se lišili až o 1 000 korun. Bylo to velké překvapení. Na závěr dne jsme zhlédli krátké filmy o vzniku peněz.