Co všechno už umíme

Máme za sebou první pololetí kroužku Angličtiny pro nejmenší. Na začátku jsme si vyrobili desky, do kterých si ukládáme všechny obrázky a pracovní listy. Nejprve jsme se učili zvířátka (pes, kočka, hroch, sova, kůň, ptáček, lev, opice a papoušek). Ta dětem šla výborně. Dále jsme se naučili počítat od 1 do 10, poznávat základní barvy (červená, modrá, zelená, hnědá, černá, bílá a oranžová), pojmenovat ovoce (jablko, hruška, třešně, švestka a banán) a pojmenovat členy rodiny (matka, otec, sestra, bratr, miminko). Děti jsou moc šikovné a rychle se učí. V hodinách opakujeme slovíčka, učíme se nová slovíčka, učíme se různým pokynům, hrajeme různé hry (poznávání barev, anglická tichá pošta, pexeso s tematickými obrázky), díváme se na dětská anglická videa (o zvířátkách, s ovocem, o rodině) nebo si vybarvujeme či kreslíme obrázky k daným tématům, které se zrovna učíme. Nechybí ani poslech, při kterém děti opakují slovíčka a upevňují si výslovnost.