Březen - Svátky jara v ŠD

Měsíc březen se nesl ve znamení blížícího se jara a Velikonoc.Na vycházkách jsme si všímali probouzející přírody, prvních jarních květin. Potěšilo mě, že děti znaly většinu kytek.

Postupně jsme pracovali na výzdobě třídy a chodby. Tématem byli papíroví ptáčci, které jsme nalepili do klece z kartonu, kterou jsme namalovali technikou tupování vatovou tyčinkou.

Čekala nás i výměna obrázků zimy v městské knihovně za jarní. Pomohly nám i děti z nižších oddělení ŠD.

Březen je bohatý na svátky. Nejznámější jsou MDŽ, Měsíc knihy, Den učitelů, Den štěstí a ke konci měsíce křesťanské svátky Velikonoce.

Teplé počasí nám dovolovalo trávit čas na hřišti, kde jsme hráli různé skupinové hry (Cukr, káva, limonáda, Na třetího, vybíjenou atd.) Většinu chlapců zajímal hlavně fotbal. Když ne venku, tak ten na chodbě před školním klubem.

Děti se těší na velikonoční prázdniny a oslavu Velikonoc, kdy mnozí si chystají pomlásku a koledu. Letos mohou jít koledovat i děvčata, protože je přestupný rok.