POKOS

Ve středu naši školu navštívil 15. ženijní pluk z Bechyně, který připravil celodenní program pro 2. stupeň.  Žáci 1. stupně měli možnost se podívat na vojenskou techniku na školním dvoře. Vojáci ČR nám zábavnou formou představili svoje vozidla. Moc nás zaujal sanitní vůz, který jsme si důkladně prohlédli i uvnitř. Pyrotechnici nás seznámili s robotem Talon, který je určen k zneškodňování výbušných náloží a může být dálkově ovládán až na jednokilometrovou vzdálenost. Zájemci si vyzkoušeli i pyrotechnickou vestu. Po celou dobu vojáci odpovídali na naše zvídavé dotazy. Spoustu zábavy jsme si užili i při maskování obličeje. Dokonale zamaskovaní jsme se vrátili do třídy.

K 30. výročí Armády ČR jsme namalovali krásné obrázky vojenské techniky. Vojáci vybrali deset nejlepších z 1. stupně. Mezi nimi byla i Kira Kovalenko z naší třídy. Gratulujeme!

výtvarná soutěž - vítězný obrázek Kiry