Robotika

V našem kroužku robotiky při školní družině se seznamujeme s roboty, které naše škola zakoupila. Je jich stále více a my máme tímto možnost poznávat nové. Nejčastěji nás zaujme asi Lego WeDo, kde si můžeme vyzkoušet stavět dle návodu, ale i své vlastní fantazie. Výborné je, že se posléze můžeme přesvědčit, jestli nám náš projekt funguje či ne. Je-li to druhá možnost, zjišťujeme příčinu a snažíme se ji napravit. Občas lego vyměníme za ozoboty nebo Blue-Boty. Ani práce s těmito zdánlivě jednoduchými roboty, není jednoduchá. V případě ozobotů nám dělá největší problém naše vlastní trpělivost, přesnost. Blue-Boti nás zase dostanou na levopravou orientaci. Zkrátka práce s roboty není tak jednoduchá, jak sami zjišťujeme. Těšíme se, ale na nové Vex stavebnice a další.