Školní výlet 4.B

V letošním školním roce jsme mohli konečně vyrazit po dvou letech odmlky na školní výlet. Cílem našeho putování byl Český Krumlov, jeho historické památky, grafitový důl a muzeum voskových figurín.
Návštěvu Českého Krumlova jsme započali prohlídkou místního grafitového dolu. Oblékli jsme se do kombinéz, nasadili helmy, baterky a vyjeli na prohlídku důlním vláčkem. V grafitovém dole jsme si též zakoupili mnoho suvenýrů. Pak následovala procházka městem a návštěva WAX muzea.
Nechyběl krátký rozchod.

Poznáváme netradiční sporty

Dne 10. 6. jsme si vyzkoušeli jako třída netradiční sporty na Tyršově stadionu. Zahráli jsme si např. lakros, ringo, kin - ball, spikeball. Rádi je uplatníme i v hodinách tělocviku.

Ve vodě to žije

Dne 30. 5. jsme se s naší třídou vydali na třeboňskou záchrannou stanici, kde nás čekal p. Jan Nový s programem Ve vodě to žije. Polovina naší exkurze byla přímo v terénní přírodní učebně, kde jsme sami zkoumali vodní živočichy. Výzkum vodních živočichů nás velmi zaujal. Druhá polovina exkurze byla v záchranné stanici pro opuštěná a nemocná zvířata s komentovanou prohlídkou.
Kdo se nebál hada, má zde foto

Preventivní program

Ve úterý 24 .5. nás navštívila lektorka paní Adéla Strojková, která pro nás měla připravený program s názvem "Jak překonat starosti ve škole". Besedovali jsme na dané téma, podívali se na její prezentaci a zahráli si i jednu hru.
Program se nám velice líbil

Tandemová výuka

V průběhu druhého pololetí jsme si za pomoci paní učitelky Mgr. Jaroslavy Rodičové vyzkoušeli neobvyklý model párové výuky spočívající ve spolupráci dvou pedagogů v jedné vyučovací hodině. Zábavnou formou individuální či skupinové práce jsme si pravidelně opakovali probrané učivo a upevňovali si své znalosti. Hodiny byly obohaceny i různými pohybovými aktivitami. Prostřednictvím bodového systému byli vždy vyhodnoceni nejlepší z nás. Šlo o zpestření, které se nám moc líbilo a rádi jej uvítáme i v 5. roč.

<<  1  234>>