Učivo 2

Dobrý den, milí rodiče,

po dobu uzavření škol Vám každé pondělí pošlu nástin učiva, kterým byste mohli děti provést. Za nejdůležitější považuji procvičování a upevňování všeho, co se dosud naučily.

Budu moc ráda, když děti budou denně nahlas 10 až 15 minut číst. Texty můžete vybírat ze slabikáře, pracovního sešitu, ale i dětských knížek určených k počátečnímu čtení. Spousta dětí se mi chlubí, že už je čtou. S dosud neprobranými písmeny jim prosím pomozte, většinou pro ně už nejsou problémem. Neméně důležité je pokládat dětem otázky z přečteného. Už na ně pěkně odpovídají a uvědomují si důležitost porozumění textu, že vlastně čtením získávají spoustu informací.

V matematice prosím po chvilkách procvičujte sčítání a odčítání do 10. Do pěti už by děti neměly používat prsty, pokud tyto spoje zautomatizují, bude to skvělé. Stále by měly mít představu číselné řady od 0 do 10, aby např. v příkladu 8 - 7 postupně od osmi neubíraly 7 prstů. Pro některé je stále problémem uvědomit si, že sedmička je hned před osmičkou a nemusí tedy pracně prstovat.

Bavte se dětmi. Nechte je mluvit v celých větách. Vysvětlujte jim význam slov. Některé děti běžným slovům nerozumějí. Rozvíjejte jejich slovní zásobu a komunikační dovednosti.

Práce s výukovými materiály:

Slabikář
str. 60 - procvičování písmene B
str. 61 - Velikonoce - přeskočte
str. 62, 63 - písmeno Č, č
str. 64, 65 - písmeno Ž, ž
Obě nová písmena nebudou dělat problém, k jim známým písmenům přibývá háček. S úkoly ve slabikáři děti pracovat umí, úkoly jsou jim známé.

Písanka
str. 6, 7 - nové písmeno R - velkou část píší jako P + klička a zakončení větším zátrhem jako u malého k (doporučuji vyzkoušet nejdřív na papír)
str. 9, 10, 11 - au, Au, ou, Ou, eu - tady pozor na připojení ou - z kličky, Ou - odspodu písmene O

Pracovní sešit Čj
cokoli do str. 35

PS 3
Řešení: 5, 4>1 (o 3), 5-2=3, 5+2=7, 5-2=3

Černoušci PS 4, 5
U slovních úloh stále dětem připomínám, že to není žádná věda a příklad se skládá tak, v jakém pořadí se objevují čísla v zadání. Pro některé nekonečný problém.
Řešení:
10-1=9, 9+1=10
9-2=7, 7+2=9
7-1=6, 6+1=7
6-5=1, 1+5=6
5-1=4, 4+1=5
4-1=3, 3+1=4
3-2=1, 1+2=3
2-1=1, 1+1=2
1-1=0, 0+1=1
10-0=10 nebo 10+0=10

Měla babka PS 6
- jablka znázorňovat dvěma barvami sčítání, škrtáním odzadu odčítání + zápis příkladu

Náš svět

Téma: Vybavení domácnosti
Významové okruhy - např. nádobí, elektrické spotřebiče, nábytek, doplňky (lampa, koberec, váza, ...)
- umět jmenovat
Názvy denních jídel - snídaně, dopol. svačina, oběd, odpol. svačina, večeře

Vypracovat str. 30

Vážení rodiče,
vypadá to jako pořádná nálož, ale snažila jsem se být hodně podrobná, abyste měli co nejmenší starost s metodikou. Ve skutečnosti učiva není mnoho a děti bude určitě bavit. Věřte, že se mi po nich stýská. Mnohokrát Vám všem děkuji za spolupráci. Napište mi, prosím, pokud potřebujete s něčím poradit, nebo jen tak, co se Vám daří a co ne.

Přeji Vám, dětem a všem Vašim blízkým pevné zdraví a těším nashledanou.

Mgr. Dana Krejčí, tř. uč. 1. C