Den finanční gramotnosti

Úterý 25. října bylo věnováno finanční gramotnosti. Děti byly rozděleny do pěti skupin a seznámily se s členy rodin svých vrstevníků Kláry, Ivany, Honzy, Marka a dvojčat Veroniky a Romana. Potom jsme si povidali o penězích, co vlastně jsou, jak k nim lidé přicházejí, co se za ně dá a nedá koupit, z čeho jsou vyrobené, o různých měnách, jaké jsou hodnoty našich mincí a bankovek apod. Mince jsme si prohlíželi a zjišťovali shody a rozdíly mezi nimi. Zkoušeli jsme placení určitých finančních částek různými počty mincí, skládali jejich rozstříhané obrázky a nakonec vyzkoušeli frotáž mincí. Děti byly velmi aktivní, práce je bavila, spolupráce ve skupinách se také celkem dařila. Na konci celého dopoledne za odměnu zhlédly krátkou pohádku.