Prohlídka zámku

Ve středu 12. listopadu jsme byli na prohlídce třeboňského zámku. Ale nebyla to prohlídka ledajaká! Na nádvoří nás přivítala paní průvodkyně v krásném historickém kostýmu. Když jsme se přezuli do pantoflí a vstoupili do rožmberského sálu, naučili jsme se pozdrav - poklonu. Podle toho, jak urozeně to kdo dokázal, vybrala paní průvodkyně Petra Voka a Kateřinu z Ludanic (Filip a Terezka Z.) a další děti - jejich poddané. Ti všichni si oblékli dětské kostýmy Petra a Kateřiny, služebné, bylinkářky, knihovníka, stavitele, kejklíře a dalších. Ostatní děti dostaly bílé límce. Při prohlídce jídelny, kuchyně, knihovny a alchymistické dílny jsme se dověděli mnoho zajímavého o životě pánů z Rožmberka.

yes Děkujeme milé paní Makovičkové, která nám se svou kamarádkou - zkušenou a šikovnou paní průvodkyní - tuto mimořádnou prohlídku dojednala a také velmi pomohla v jejím průběhu.

P. S. Večer mi paní Makovičková poslala odkaz na své fotky. Vložila jsem je sem. Takže ty od 30. jsou její, koneckonců je to patrné, jsou hezčí.smiley