Házená chlapci kat. IV

Ve čtvrtek 7. dubna jsme vyjeli do Strakonic odehrát otevřené krajské kolo v házené chlapců (kategorie 8. a 9. tříd). Jelikož naše škola tolika házenkáři nedisponuje, pomohli nám chlapci ze šestých a pátých tříd. Nakonec nás čekala pouze dvě utkání, protože budějovická škola se odhlásila.

V prvním zápase jsme nastoupili proti ŽŠ J. K. Tyla Písek. Zápas se nám velmi povedl, ale nutno říct, že družstvo z Písku nemělo žádné házenkáře. Díky tomu jsme si mohli zahrát všichni a góly dávali i nejmladší z našeho výběru. Konečný výsledek 22:4 byl zcela zasloužený, nutno však pochválit soupeře, kde jeho hráči hráli házenou prvně v životě.

V druhém zápase jsme o celkové vítězství hráli s domácí školou F. L. Čelakovského. V tomto týmu už nějací zkušení hráči byli, takže jsme čekali větší boj. Díky naší dobré hře jsme opět mohli dát prostor i hráčům z lavičky a brali jsme výhru 18:8, což nám otvírá cestu na republikové finále, pokud se uskuteční.

Největší radost jsem však měl z našeho týmového pojetí hry i z toho, jak starší hráči dokázali vzít do týmu žáky i o čtyři roky mladší. Byl to skvělý zážitek.

J. Dušek