Informace k přijímání na střední školy

Aktuální informace o možnostech dalšího studia včetně důležitých termínů naleznete zde:

Zvolte z nabídky Střední školy a poté můžete vyhledávat střední školy dle zvolených kritérií (region, obor, zaměření…). Po rozkliknuti jsou u každé školy uvedeny základní informace – kód a název oboru,  kolik budou přijímat žáků,  kolik žáků  bylo přijato loni,  forma ukončení  –   zda se jedná     o maturitní nebo učební obor, zda se koná přijímací zkouška, kontakty a další důležité údaje.

Připomínám důležité termíny:

Uchazeč (nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče) podává přihlášku do denní formy vzdělávání na střední škole řediteli střední školy do 1. března 2021 – pro tuto formu studia budeme tisknout žákům přihlášky hned po pololetním vysvědčení, do té doby je vhodné získávat co nejvíce informací pro správné rozhodnutí, ale podání samotné přihlášky není nyní aktuální.

V případě, že uchazeč podává přihlášku do oborů vzdělání s talentovou zkouškou, je termín odevzdání přihlášky do 30. listopadu 2020Pokud jste si tedy vybrali školu, kde se koná talentová zkouška, je třeba podat přihlášku včas. Na konci této zprávy je možnost vytištění tiskopisu přihlášky (vyplňte, prosím, první stranu a poté nás kontaktujte, na zadní straně doplníme a potvrdíme klasifikace žáka za 7. a 8. ročník). Součástí přihlášky je i potvrzení od lékaře, pokud toto škola požaduje. Vyplněnou přihlášku včas odešlete na adresu střední školy. V případě, že si podáváte přihlášku na dvě školy s talentovou zkouškou, vyplňte obě školy na dvou formulářích – přihlášky budou úplně stejné (i pořadí zvolených škol) a poté každou odešlete na jednu ze škol.

Pro první kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání lze podat dvě přihlášky.

Další informace ministerstva školství o jednotné přijímací zkoušce a podávání přihlášek:

Podáním přihlášky do oboru vzdělání s talentovou zkouškou není dotčeno právo uchazeče podat přihlášku(y) ke vzdělávání v oboru vzdělání bez talentové zkoušky.

Editovatelná přihláška do oborů s talentovou zkouškou – editovatelná – můžete vyplnit přímo v počítači, vytisknout a poté doplnit potřebné podpisy nebo vytiskněte a vyplňte ručně:

Přijímací řízení na střední školy

Ministerstvo školství zveřejnilo reakci na současnou situaci. Ve stručnosti:>>více