Světový den vody

Žáci osmých tříd se zúčastnili již 6. ročníku  Světového  dne vody v Třeboni.    Naše poděkování  za přípravu soutěže patří Ing. Jaroslavu Flieglovi  z OŽP MěÚ Třeboň a  Ing. Miroslavu Kajanovi   z  Městské Vodohospodářské s.r.o. a také místostarostovi města Mgr. Petru Wernerovi, který převzal záštitu nad soutěží.

V letošním roce bylo celosvětovým mottem „Voda pro všechny“. Žáci ze ZŠ Sokolská, Gymnázia i naší ZŠ v prvním kole absolvovali test o vodě a následně vytvářeli prezentace, plakáty, komiksy aj. s daným tématem. Na společném setkání ve čtvrtek 25. 4. 2019 vyslechli odborné prezentace o významu vody pro život a hospodaření s ní, poté žáci zúčastněných škol předvedli své nejlepší práce.

Akce přispěla k tomu,  aby si děti uvědomily význam vody pro náš život,  jakým způsobem    s vodou hospodaříme, jak můžeme sami přispět k lepšímu využití vody a uchování vody v krajině. V. Bicánková