Wild sticks

Posledního ledna, den vysvědčení, jsme dětem zpříjemnili návštěvou Divadla J.K.Tyla v Třeboni. Skupina bubeníků z Českých Budějovic, kteří si říkají "Ohnivé paličky", si pro nás připravila zajímavé vystoupení. Děti viděly a slyšely různé bicí nástroje, dozvěděly se zajímavosti o nich. Například co je vybrafon, nebo jak se hraje příraz. Tři bubeníci a jeden baskytarista zahráli několik pochodů, džez, latinské i moderní rytmy. Zapojili i několik žáků, kteří si mohli zahrát s nimi společně na rumba koule, chrastidlo, kraví zvon a templblok. Obecenstvo použilo k vyjádření rytmu své ruce. Mohli jsme také podle rytmu bubnů poznat známou píseň.

Vystoupení se děte líbilo, byl hezký bezprostřední přístup hudebníků k nim.yes