Příroda kolem nás

Celé září se neslo v duchu přírody - hlavním tématem byla "Příroda kolem nás". Jelikož nám počasí přálo, chodili jsme co nejvíce do přírody, poznávali stromy, keře, rostliny i plody. Největší a u dětí nejoblíbenější je sběr kaštanů. Navštívili jsme také tradiční podzimní výstavu hub v zámecké galerii, kde bylo k vidění spoustu druhů hub, ať jedlých, nejedlých či jedovatých. Největší nadšení vzbudila velká píchavka. Se školním klubem jsme také nezapomněli navštívit městkou knihovnu v Třeboni, kde si děti každý měsíc půjčují knihy. Na konci září jsme se zašli podívat na tradiční výstavu ovoce a zeleniny.

Novinka: po celý rok bude probíhat klubová hra s názvem "Cesta kolem světa za 10 měsíců". Každý měsíc se dozvíme něco o konkrétním státu, něco z jeho historie, památkách, městech apod. Vždy to bude spojené s nějakou aktivitou k danému státu. Tento měsíc jsem vybrala Egypt - přečetli jsme si něco o této zajímavé zemi, dozvěděli jsme se, co je to mumifikace, jaké je hlavní město, kde Egypt leží, něco málo o památkách i o faraonech a bozích Egypta. Aktivitou byl brainstorming, kdy děti vymýšlely co nejvíce nápadů k danému tématu (pomocí slov i obrázků).