Konverzační soutěž NJ

Konverzační soutěž

V listopadu a v prosinci probíhala konverzační soutěž v německém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 14 žáků ve třech kategoriích.
Soutěž měla dvě části. V první části soutěžící odpovídali na základě poslechového cvičení na otázky. Následovala konverzace v německém jazyce (představení a popis obrázku). Žáci sedmého ročníku popisovali obrázek na téma "Moje rodina". Na starší žáky čekaly obrázky - narozeninová oslava a bydlení.

Výsledky soutěže:

Mladší žáci - 1. místo Michaela Maryšková (7.B), 2. místo Denisa Matějková (7.A), 3. místo Kateřina Souchová (7.A) a Vojtěch Plch (7.B)

Starší žáci (8. ročník)  - 1. místo Eva Nikola Trachtová (8.A), 2. místo R. Pechanová (8.A) a H. Šteflová (8. B)

(9. ročník) - 1. místo Daniela Piklová (9.A), 2 místo Eliška Filsaková (9.A), 3. místo Dominik Šťastný (9.A)

Reprezentovat školu v okresním kole konverzační soutěže budou Michaela Maryšková a Daniela Piklová.