Akce prosinec 2017

1.12. - Planetárium v Roháči (hrazeno ze šk.programu) - foto

V Roháči nás čekalo překvapení.(viz foto)

Ve velkém stanu jsme se uvelebili na karimatky a nechali jsme se unášet příběhem o Sluneční soustavě.

Občas jsme si připadali jako v noci pod hvězdnou oblohou.

Na cestu do třídy jsme dostali pracovní listy a pexeso.

5.12. Mikuláš - foto

Dnes nás navštívil Mikuláš, anděl a čert. (Čerta Mikuláš nechal za dveřmi.)

Za pěknou básničku dostaly děti sladkou odměnu - výbornou sušenku.

6.12.  Divadlo Vánoční příběh 50,-Kč - foto

Známý příběh o narození Ježíška v jiném pojetí. Děti se úžasně bavily, zazpívaly si koledy a nakonec si prohlédly z blízka divadélko.

13.12. Betlém - dům chleba -foto

První hodinu jsem měla pro děti překvapení. Paní učitelka na náboženství si pro děti připravila moc pěkné vánoční povídání.

Děti se dozvěděly něco zajímavého o narození Ježíška. Rozvíjely svou fantazii, připoměly si myšlenku Vánoc, vymyslely moc pěkná přání svým spolužákům.

Celou hodinu si děti pomáhaly a byly na sebe moc milé. Každý dostal malou svíčku.

Jako poděkování jsme paní učitelce zazpívali koledu.

14.12. Čtenář - vyprávění o své knize (1.přečtená kniha) -foto

Dnes si každý přinesl svou přečtenou knihu. Představil ji svým spolužákům. A přečetl z ní malý úryvek.

Nakonec jsme si z knih udělali malou výstavku.

Další povídání o druhé přečtené knize nás čeká koncem ledna 2019.

22.12. Vánoční besídka (poslední dvě hodiny) - foto

Vánoční výzdoba, besídka ve třídě, zpívaní koled, vánoční tvoření, rozdávání dárečků.

Soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu - Pv (foto)

Byl to určitě těžký výběr. Ale nakonec se z naší třídy Kateřina Škodová umístila na prvním místě za celý čtvrtý ročník.