Den anglického jazyka

Letošní Den anglického jazyka, který proběhl 16. listopadu, byl zaměřen na slavného spisovatele J. R. R. Tolkiena, který se narodil před 125 lety. Mezi jeho nejslavnější díla patří bezesporu Hobit a Pán prstenů.

V 1. - 4. třídách se žáci s učiteli tomuto tématu věnovali poslední dvě hodiny, na druhém stupni tomu byl zasvěcen celý den. Na začátku dne se žáci 5 - 9. tříd rozdělili do skupin dle již daného rozpisu a našli si své stanoviště, kde strávili dvě hodiny. Jejich úkolem bylo nakreslit libovolný výjev na téma FANTASY LAND. Mohli čerpat ze svých znalostí Tolkienových děl. Poté museli svůj výtvor popsat minimálně 30 slovy v anglickém či německém jazyce.

Po velké přestávce chodily jednotlivé skupiny po různých stanovištích, kde na ně čekali vyučující s připraveným úkolem na dané téma. Soutěže byly většinou postaveny na práci s textem, přiřazování, odpovídání na otázky či se zde objevila forma křížovky a doplňovačky.

Den anglického jazyka skončil v průběhu 6. vyučovací hodiny, kdy se žáci vrátili do svých kmenových tříd, zrekapitulovali si vše, co tento den zažili a co nového se dozvěděli.

Všechny výkresy byly velmi povedené a skupiny aktivně pracovaly i na jednotlivých stanovištích. Nejvíce bodů a tím i 1. místo získala dvoučlenná skupina ve složení Kristýny Matuškové a Adama Kopeta. Druhé místo si obhájila skupina s Danielou Piklovou, Natálií Buřičovou a Janem Machem. Na třetím místě skončily Anna Bednářová, Michaela Baierlingová, Terezie Souchová a Denisa Baštová. Výhercům blahopřejeme a ostatním děkujeme za pilnou práci a ochotu soutěžit. J. Bendová

Ve čtvrtek 16.11. proběhl na naší škole Den anglického jazyka. Letos byl zaměřený na spisovatele J.R.R.Tolkiena u příležitosti 125. výročí jeho narození. K jeho nejznámějším dílům patří Hobit a Pán prstenů.

Ve třetí třídě jsme tomuto projektu věnovali dvě vyučovací hodiny. Nejprve jsme si s dětmi pověděli o tomto autorovi a jeho tvorbě. Většina dětí znala tyto příběhy z filmové verze, někteří přinesli na ukázku tyto kníhy z domova. Následovala práce ve skupinách, kdy děti vymýšlely a malovaly svou fantastickou zemi. Plakáty doplnily česko - anglické popisky, děti si tedy vyzkoušely vyhledávat termíny ve slovnících. Nejlepší prace jsme vyhodnotili. J. Kreichová