Den finanční gramotnosti (6)

Den finanční gramotnosti

Šestý díl projektu o finanční gramotnosti se uskutečnil 28. března. Této celoškolní akce se zúčastnili všichni žáci naší školy. Protože se jednotlivé třídy druhého stupně nachází v různých fázích tohoto dlouhodobého projektu, byla témata, jimž se věnovaly odlišná. Žáci šestého ročníku vybírali pro své fiktivní rodiny letní dovolenou, sedmáci se snažili snížit náklady na bydlení a pro nejstarší žáky druhého stupně bylo připraveno téma "Zodpovědné zadlužování".

I v letošním roce byl celý projektový den rozdělen do dvou částí. První část byla věnována opakování znalostí získaných v minulých dílech projektu. V průběhu dvou vyučovacích hodin si žáci zábavnou formou připomněli historii a současnost peněz v Čechách, procvičili si světové měny a osvěžili základní pojmy z oblasti finanční gramotnosti.

Druhou část projektového dne strávili žáci prací ve fiktivních domácnostech. Řešili nejrůznější úkoly, luštili křížovky a kvízy, hráli hry, pracovali s textem. Součástí druhého bloku byla taká pantomima a nechyběly ani výtvarné aktivity.  Témata ve všech ročnících byla zakončena závěrečnou prezentací. Poté byly všechny změny v "rodinných financích" zaneseny do rozpočtové tabulky.