Plýtvání potravinami

8. listopadu proběhla přednáška na téma "Plýtvání potravinami". Akce se konala v rámci volitelného předmětu domácnost a vhodně doplnila právě probírané téma. Přednášku připravila studenka Jihočeské univerzity Lada Klimešová.

Žákyně získaly v průběhu besedy mnoho informací o zcela zbytečném plýtvání potravinami a to jak v domácnostech tak například v supermarketech. Prezentace byla vhodně dopňována příklady ze zahraničí a zajímavými videi. Žákyně se rovněž dozvěděly o projektech, které napomáhají současnou situaci změnit např. veřejné ledničky. Velkou zajímavostí byly i informace týkajíce se tzv. dumpster divingu, vybírání vyhozené zeleniny, ovoce, sušenek i jogurtů z kontejnerů za supermarkety.

Na závěr dostaly žákyně možnost ochutnat bábovku, upečenou ze surovin, které bývají z regálu obchodů běžně vyřazovány.