Keramický kroužek

Keramický kroužek ZŠ Na Sadech

V letošním školním roce 2016/2017 od října žáci pracují ve dvou skupinách v keramickém kroužku. V pondělí je kroužek určen našim nejmenším, šikovným prvňáčkům, kteří se teprve učí s hlínou pracovat. Začínají od jednoduchých kachlí s motivem sluníčka, keramických obrázků, zvířátek, ptáčků.  Žáčci se učí, jak se hlína spojuje, jak se lepí, jak se zdobí a čím vším se může dotvořit. Děti už také samy poprvé glazovaly, naučily se glazuru řádně rozmíchat, dobře natřít svůj přežahnutý střep, tak aby ho nerozbily.  V pondělním kroužku jsou samé šikovné a hodné děti a celý listopad a prosinec se děti budou věnovat výrobě vánočních dárečků.

Úterní keramický kroužek je určen dětem, které již na keramiku chodily a mají poměrně slušný talent. Pro ně jsou určena složitější témata, plastiky zvířat, obličejové masky, svícny. V měsíci listopadu, prosinci na ně budou čekat předtáčené výrobky z hrnčířského kruhu, zvonky, hrnky, misky. Děti si už také vyzkoušejí točení na hrnčířském kruhu. Oba dva kroužky se konají vždy od 14.00 do 16.00hod v učebně Estetické výchovy.

M. Kukačková, lektor