Zemědělské muzeum Praha

V úterý 27. 9. se uskutečnila exkurze sedmých tříd do Zemědělského muzea Praha. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny, které si své činnosti během návštěvy muzea vyměnily. První část programu byla zaměřena na vývoj obalů a obalové techniky od starověku do dneška. Děti se seznámily jak s materiály, které se používaly dříve, tak i s těmi, které se nejvíce využívají v současnosti. V expozici žáci řešili pracovní listy s tematikou třídění odpadů a recyklace obalů.

Druhá část expozice vypráví příběh lesa a života jeho zvířecího společenstva. Symbolicky vyjádřená cesta lesem byla velmi nápaditě vytvořena z recyklovaného papíru.

Poslední částí prohlídky byla instalovaná výstava staré zemědělské techniky, kde se mohli žáci vyfotit na traktorech, které se používaly v první polovině 20. století. J. Podolák