Základní škola Třeboň
Na Sadech

Terčový závod

U příležitosti blížícího se MDD se konal na Stezce zdraví i letos pro žáky prvního stupně terčový závod. Trasa pro prvňáky a druháky byla vytyčena podél Zlaté stoky. Než se žáci druhých tříd dostali na start, užívali si naplno sportovních aktivit na parkovišti pod bistrem U kapra. Potom žáci vybíhali ve dvojicích a měli za úkol plnit úkoly na pěti stanovištích (hod na cíl, švihadla, poznávání rostlin, živočichů a dopravních značek) a zaznamenávat do soutěžní karty odpovědi na deset otázek, které byly umístěny podél trasy. Do cíle se všichni žáci dostali včas. Počasí nám přálo, a tak si děti tuto akci opravdu užily.

Výsledky závodu byly zveřejněny až o týden později, tj. 3. června. O vítězích rozhodl počet bodů, které dvojice získala za správné plnění všech úkolů. Nejlépe si vedly tyto dvojice (trojice):

1. místo: Jan Filsak a Lukáš Hrabal

2. místo: Tereza Janušková a Rozália Pfeiferová

3. místo: Zdeněk Beneš, Robert Salaj a Jakub Záruba

Vítězové byli odměněni diplomy a drobnými cenami. A. Kučerová

V pátek 27.5. se konal terčový závod, který je vždy u příležitosti Dne dětí. Žáci pátého ročníku připravili pro naše prvňáčky trasu kolem Zlaté stoky. Děti utvořily dvojice a vybíhaly po 3 minutách. Bylo připraveno pět stanovišť s úkoly a na trase děti ještě odpovídaly na 10 různých otázek z oblasti prvouky, dopravní výchovy a podobně. Cíl byl u rybníčka na Hradečku, kde odevzdaly karty se zakroužkovanými odpověďmi a zapsal se jim čas. Vyhodnocení se dozvíme později ve škole. Závod se nám líbil, počasí nám přálo.yes

Na druhém místě byla dvojice : Lukáš Círek a Ondřej Plch. Třetí místo získala dvojice : Martin Krška a Daniel Smetana. Kluci, gratulujeme!smiley J. Kreichová

V pátek 27.5. jsme opět jako každý rok vyrazili do přírody zasoutěžit si mezi třídami. Vytvořili jsme si dvojice, počkali na start a.......hurá do boje. Na trase na nás čekaly různé překážky a samozřejmě také otázky z učiva letošního roku - především přírodovědy. Na stanovištích jsme plnili všelijaké discipliny. To vše bylo na čas. A snaha se cení! Máme 2. a 3. místo. Jedna dvojice děvčat - HANKA BOUCHALOVÁ  A  SAŠKA BOUCHALOVÁ získaly místo třetí a PEŤA  KOCOUREK S ALEŠEM PAROLOU místo druhé. PARÁDA!!! Gratulujeme.smileysmiley E. Nováková

V pátek 27.5. proběhl na stezce zdraví na Hradečku terčový závod, který naše škola pořádá v rámci Dne dětí. Žáci 5. ročníku připravili trať plnou otázek a úkolů. Prvňáci svůj závod zvládli na velkou jedničku a zároveň si ho užili.yes Počasí nám přálo a v cíli u rybníčku na Hradečku se brzy sešly všechny skupinky.

Na prvním místě se mezi prvňáčky umístila děvčata z naší třídy - Ema Mondeková a Karolína Šírková. Blahopřejeme!!! P. Padrtová

Na stezce zdraví se dne 27. května konal u příležitosti Dne dětí terčový závod. Naše třída zde byla v roli spoluorganizátora - společně s 5. B vytyčovala trať, určovala stanoviště a dohlížela na plnění jednotlivých úkolů mladších žáků. Náramně jsme si to všichni užili. J. Rodičová

Jako každoročně i letos se uskutečnil terčový závod, který paní zástupkyně připravila pro děti k jejich svátku. Děti ve dvojicích absolvovaly část Stezky zdraví. Na 5 stanovištích plnily úkoly (hod na cíl, přeskok přes švihadlo, poznávání rostlin, živočichů a dopravních značek) a po trase hledaly modré otázky, na které se snažily správně odpovědět. Celé dopoledne bylo fajn, neboť počasí nám přálo a pobyt v přírodě jsme si užili. Z. Rokosová

V pátek 3. června jsme se dozvěděli výsledky závodu. Na 1. místě zvítězila dvojice Lukáš Frühauf a Matěj Padrta. Blahopřejeme! I. Vrátná

Tradiční terčový závod se letos opět konal na části Stezky zdraví. Na trase bylo 5 stanovišť, kde dvojice dětí plnily různé úkoly ohodnocené body a razítky a 10 soutěžních otázek. Po skončení závodu jsme se ještě pěkně prošli a poslední půlhodinu si odpočinuli v Zámeckém parku. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a po 8 ušlých kilometrech jsme si to natažení na trávníku zasloužili. D. Velserová

V pátek 27.5. jsme se zúčastnili terčového závodu v přírodě. Bylo připraveno pět stanovišť kolem Zlaté stoky, na kterých žáci pátých tříd měli pro nás připravené různé úkoly. Cestou jsme ještě museli odpovědět na deset otázek, které byly rozmístěny na trase. Běželi jsme po dvojicích, cíl byl u rybníčka na Hradečku. Závod se nám moc líbil. I když jsme byli unaveni, byl to příjemný pobyt v přírodě.smiley A. Zemánková