Dopravní kurz

Letošní kurz dopravní výchovy proběhl v úterý 12. dubna. V teoretické části v učebně DDM s panem Hlinkou byly děti pasivní a neuměly odpovídat na otázky. Jejich znalosti dopravních předpisů, řešení situací na vozovkách a křižovatkách jsou velice špatné. Např. pořadí průjezdu jedné křižovatky třemi dopravními prostředky správně vyřešily až napopáté. Mírně, ale skutečně jenom mírně lépe jsou na tom se znalostmi dopravních značek.

Naopak velmi dobře se dětem dařilo v praktické části na dopravním hřišti s panem Uhlířem. Během jízdy se sice děti dopouštěly spousty dopravních přestupků, ale postupně se zlepšovaly a bylo vidět, že si všechna ponaučení od pana učitele, mne i dvou strážníků městské policie, kteří nás na chvíli navštívili, berou k srdci a znaží se z chyb poučit. Perfektní byla jejich technika jízdy, nasedání a sesedání z kola. A na závěr to nejlepší: děti byly během celého dopoledne nesmírně ukázněné, nebyly žádné dohady, žalování a stěžování si. Pan Uhlíř byl velmi potěšen, naši 3. A pochválil a řekl, že s takovou vzornou třídou se dlouho nesetkal.

Snad se nám podaří do příštího jara znalosti dětí v dopravních předpisech vylepšit, aby získaly svůj první "řidičák", tj. průkaz cyklisty. V tématických plánech našeho světa pro procvičování dopravní výchovy (DV) moc prostoru není, ale mohlo by se podařit upravit plány pracovního vyučování a včlenit DV tam. Na nejbližší pedagogické radě budeme o této změně jednat.