Maškarní rej

24. února proběhl maškarní rej, o jehož organizaci se v tomto školním roce podělily dvě třídy 9.A a 9.B. Téma letošního maškarního reje nebylo přesně určeno, hlavní podmínkou však byla maska vyrobená ze starých plastů nebo papíru. Přestože se na začátku někteří žáci na plastové a papírové masky tvářili trochu skepticky, výsledné masky většiny dětí byly velmi nápadité a dokonale propracované.

Program maškarního reje byl rozdělen do několika částí. Po úvodním defilé masek následovaly soutěže, ve kterých žáci sbírali body pro svou třídu. Nejůspěšnější třídou se stala 7.B. Zároveň probíhala soutěž o nejkrásnější masku. Rozhodování bylo tentokrát velmi obtížné, krásných masek se na parketu pohybovalo mnoho. Vítězství si nakonec odnesl Jiří Koktavý za masku mimoně.

Druhá část začala soutěží, kterou pořádal školní časopis. Každá třída nominovala do soutěže jednu dvojici a ta se utkala s ostatními o titul "Miss a Missák 2016". Titul vyhrála dvojice z 9.A Michaela Candrová, Matyáš Masopust. Následovalo přetahování lanem, které odhalilo třídu s největším počtme siláků. Vítězství si odnesla 9.B. Celý program byl zakončen diskotékou a závěrečným vyhlášením výsledků. Celá akce se zdařila, žákům se program líbil. Poděkování za skvělou organizaci patří devátým třídám.