Den cizích jazyků

Projektový den věnovaný cizím jazykům proběhl 8. prosince za účasti všech žáků školy. V tomto školním roce byla zvolena dvě témata - bratři Grimmové pro 1. stupeň a cestovatel Gustav Nachtigal pro 2. stupeň.

Mladší žáci se v průběhu dvou vyučovacích hodin seznámili s životopisem a díly slavných německých spisovatelů, přečetli si úryvky pohádek, kreslili obrázky a plnili nejrůznější úkoly.

Žáci 5. - 9. třídy pracovali celé dopoledne v nalosovaných skupinách. První dvě hodiny tvořili pohlednici z cest. Pozdrav musel být napsán v cizím jazyce a obrázek byl doplněn popisem v němčině nebo angličtině. Další tři hodiny byly věnovány soutěžím. Jednotlivé skupiny procházely školou a v každé třídě plnily úkoly na téma cestování. Za splněné úkoly získávali žáci body do soutěžní karty.

Příjemně nás překvapil přístup nejstarších žáků, kteří se příkladně starali o nejmladší členy svých skupin. Žákům se projektový den velmi líbil a do jednotlivých aktivit a soutěží se s chutí zapojili.

Výsledky projektového dne

1. místo  Anna Palušková, Petr Šot, Michal Nekola, Natálie Kolářová