Den finanční gramotnosti (3)

Den finanční gramotosti

Den věnovaný finanční gramotnosti se uskutečnil 16. listopadu. Jednalo se již o třetí díl dlouhodobého projektu, jehož cílem je zvýšení znalostí žáků v oblasti finanční gramotnosti. Této celoškolní akce se zúčastnili všichni žáci prvního a druhého stupně. Hlavní téma pro žáky druhého stupně znělo - kupujeme auto.

Celý projektový den byl rozdělen do dvou částí. V první části se žáci soustředili na získávání informací o nejrůznějších druzích pojištění. Celé téma zahájila zajímavá prezentace, na kterou navazovala práce ve skupiách či dvojicích. Druhou část projektového dne pracovali žáci ve fiktivních domácnostech. Po kontrole v březnu upravených rozpočtů jednotlivých domácností, následovalo plánování nákupu automobilu. Ve svých plánech museli žáci vycházet z finančních možností své fiktivní rodiny. Důležitým úkolem bylo rovněž zjišťování vedlejších nákladů na provoz auta a výběr správného pojištění. Poté byly všechny změny v "rodinných financích" zaneseny do rozpočtové tabulky. Na závěr žáci představili ostatním zakoupený automobil a  informovali spolužáky o finančních produktech, které k jeho zaplacení využili.