Futsal - republikové finále

Republikové finále

V úterý 24. 3. 2015 se 11 dívek z naší ZŠ Třeboň zúčastnilo republikového finále školské futsalové ligy. Tento závěrečný turnaj se uskutečnil v nové, krásné hale ve Skutči u Chrudimi, za účasti 4 družstev. Kromě naší ZŠ Třeboň tam byly ještě dívky z Pardubic a dvou ostravských škol.

Po zahájení jsme hned nastoupili k prvnímu utkání proti největším favoritkám z Pardubic. Velmi rychle byl stav 1 : 0 v náš prospěch. Favoritovi z Pardubic se podařilo vyrovnat a bohužel dvě vteřiny před koncem, za vydatné podpory fanoušků, vstřelit vítězný druhý gól. Následující zápas proti Ostravě nabídl vyrovnaný duel s konečným vítězstvím našich Třeboňaček 1 : 0. Poslední bitva byla odehrána proti druhé ostravské škole. Velmi rychle byl stav 0 : 2 v náš neprospěch, konečný stav 0 : 5 neodpovídá průběhu hry. Nutno dodat, že se na výsledku podepsala únava našich největších opor a úzký kádr. I přes tuto prohru se naše třeboňská děvčata umístila na krásném třetím místě v rámci celé České republiky.

Tato soutěž, školská futsalová liga pro školní rok 2014/15 byla pod patronátem fotbalové asociace ČR. Gratulujeme k tomuto obrovskému úspěchu.