Okresní kolo florbal starší žákyně

28. listopadu jsme vyjeli s výběrem dívek 8. a 9. tříd na okresní kolo ve florbale do Jindřichova Hradce. Ráno mne překvapilo, že celý tým dorazil na sraz včas a ani Adélka B. nezaspala. cheeky Cesta proběhla v klidu, v autobuse jsme potkali své první soupeře - Gymnázium Třeboň. Dokonce jsme s nimi měli i šatnu, takže by se mohlo zdát, že půjde o spíše přátelské utkání. Tento pocit mne ovšem opustil ihned s prvním hvizdem rozhodčích. Děvčata si nedala ani kokusek hřiště zadarmo a bojovalo se od začátku naplno. Náš tým si vytvářel celý zápas větší tlak a do samostatných nájezdů nás poslal až smolný gól minutu před koncem utkání. O náš gól v utkání se postarala A. Bílková.

Ve druhém zápase jsme porazili díky dvěma gólům Adélky Jindřichův Hradec 2:0, celý zápas jsme měli pod kontrolou. Naopak třetí zápas proti Dačicím jsme vyhráli se štěstím, i když zaslouženě. Holky makaly celý zápas, jejich týmová hra byla lepší než individuality soupeřek. O našem vítězství nakonec rozhodl vlastní gól brankářky, která si sama míček hodila do brány. Tento zápas nutno vyzdvihnout Kláru Hrubou v bráně a bojovnou Kristýnku, která kousla i zranění a zápas odehrála. Čtvrtý zápas jsme nad Suchdolem vedli po 1,5 minutě 2:0 a zbytek dohrály hráčky ze zálohy. Před posledním zápasem se holky hecovaly, že musí urvat aspoň bod za remízu, aby celý turnaj vyhrály. Bohužel začátek totálně prospaly a do konce zápasu už na rozjeté hráčky školy Studené recept nenašly.

Při vyhlašování bylo vidět smutek a zklamání. O to větší pak bylo překvapení, když hlavní pořadatel turnaje ohlásil na prvním místě naší školu Na Sadech. O našem celkovém vítězství jsem věděl již před posledním zápasem, ale holky si nic nespočítaly, tak jsem je nechal trošičku potrápit. Musím uznat, že se některá děvčata ukázala v jiném světle, než jsem je znal ze školních lavic. Moc mne překvapila svoji bojovností a touhou po výhře. V půlce ledna jedeme do Kaplice na krajské kolo a budu doufat, že ať už bude výsledek jakýkoliv, na hřišti necháme opět 120% jako v Jindřichově Hradci. Text a foto Jaroslav Dušek