Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost

Stručný obsah projektu:

Předkladatelem projektu je společnost AV MEDIA a.s., která patří mezi leadery v oboru technického i metodického poradenství v oblasti ICT ve školách.Disponuje rozsáhlou sítí lektorů i širokou nabídkou kurzů.
Předložený projekt je zaměřen na zlepšení kompetencí pedagogů a ved.pracovníků ZŠ a SŠ v oblasti využívání ICT ve výukovém procesu. Z věcné stránky je koncipován tak,aby podpořil CS ve více oblastech a různými způsoby:
- školení pro vedoucí pracovníky (4 kurzy)
- akr. kurzy pro pedagogy a ICT pracovníky (23 kurzů)
- poradenství, mentoring vč. online podpory atd.
Velká část školení bude realizována vlastními kapacitami žadatele v rámci akr.kurzů, část také formou nákupu služby od akr.vzdělávacích organizací. Do projektu je zapojeno 48 škol ze SČK, PLZ a JČK formou finančního
partnerství. Projekt bude realizován v průběhu šk.roku 2014/15. Rozpočet dosahuje 40 mil. Kč, z nichž cca 24 mil.Kč si rozdělí přímo zapojené školy. Realizováno v jeho průběhu bude téměř 5 tis. osobokurzů.

Škola je do projektu zapojena jako partner s finančním příspěvkem. Na realizaci klíčových aktivit se bude podílet především zajištěním cílové skupiny (vedoucích a pedagogických pracovníků školy). V realizačním týmu projektu
bude zřízena pozice koordinátor partnera. Koordinátor školy bude zajišťovat práci s cílovou skupinou (harmonogram školení atd.), spoluorganizovat jednotlivá školení, podílet se na výběru dodavatelů techniky a zajišťovat evaluaci projektu.