Alergeny ve školní jídelně

Od 13.12.2014 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Toto nařízení nám ukládá poskytnout informaci o alergenech v nabízených pokrmech, nápojích a pod. Nenařizuje brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. tuto skutečnost si musí každý strávník uhlídat sám. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě. Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Označení přítomnosti alergenu bude vyznačeno na jídelním lístku číslem, v objednávkovém systému bude alergen vypsán. Seznam legislativně stanovených alergenů s označením čísla nabízíme výše - viz Aktuality - seznam alergenů. V případě osobní návštěvy naší jídelny vám informace ohledně

Přítomnost alergenů je přenesena z receptur a ingrediencí, které byly použity při výrobě jednotlivých pokrmů ve školní jídelně.