Branné cvičení

Ve čtvrtek 27. září se konalo tradiční podzimní branné cvičení školy. V průběhu první hodiny se žáci seznamovali s únikovou cestou, s hasicími přístroji a opakovali si zásady první pomoci. Tuto aktivitu jim však v půl deváté překazilo přerušované zvonění, které jak všichni víme, oznamuje poplach. Všichni spolu s třídními vyučujícími urychleně opustili školu a shromáždili se na seřadišti v parku před školou. Až na seřadišti zjistili, že chybí jejich spolužáci z 9.B, kteří zůstali uvězněni ve druhém patře staré budovy. Mnozí netušili, co se vlastně děje, jejich údiv byl o to větší, když se do ulice vřítilo blikající a houkající hasičské auto a za ním další, které mělo plošinu. Začala záchranná akce hasičů, někteří deváťáci se dostali ven oknem na plošině, jiní byli odneseni na nosítkách, nebo vyvedeni ze školy hasiči s plynovými maskami. Před školu dorazila i zdravotní pomoc, která naštěstí opravdu nebyla potřeba, městská policie zajišťovala neprůjezdnost ulic v okolí školy, a tak celá záchranná akce zdárně skončila. Samozřejmě, že šlo opravdu jen o cvičení, ale přesto se moc líbilo a vydařilo se. Děti měly obrovský zážitek a ještě v průběhu dopoledne o ničem jiném nemluvily. Snad takových povedených cvičení zažijí ještě více, je to pro ně velmi poučné a přínosné.