Týden ekologie

Od 22. 5. do 25. 4. 2014 se konal Týden ek-ologie. Tématem pro tento rok byla voda a vodní elektrárny. Žáci tvořili projekty, pracovní listy, referáty, vyhledávali informace na internetu, navštívili výstavu atd. Jednak zpracovali téma voda obecně - např. koloběh vody v přírodě, hydrosféru jako vodní obal Země, význam vody pro Zemi a lidstvo a nakonec jednotlivé typy vodních ekosystémů, jaké druhy rostlin a živočichů zde nalezneme. Dále zjišťovali informace k různým typům vodních elektráren  - například elektrárny nízkotlaké, středotlaké a vysokotlaké průtočné, přečerpávací vodní elektrárny, malé vodní elektrárny a přílivové elektrárny.  Srovnávali výhody a nevýhody různých typů, na závěr porovnávali spotřebu vody u nás, v Evropě, USA a rozvojových zemích. Výsledky jejich práce budou vystaveny na nástěnkách v prostorách školy a použity při výzdobě u příležitosti školní akademie.

V rámci Týdne ekologie navštívili žáci osmých tříd na Gymnáziu v Třeboni výstavu Supermarket Svět. Jedná se o interaktivní výstavu, která vznikla ve spolupráci různých organizací v rámci projektu „Svět v nákupním košíku“. Je určena středním školám a žákům 8. a 9. tříd. Výstava byla rozdělena do několika oddělení – oddělení oděvů, mobilů, čokolády a limonády. Výstava je postavena na činnosti a prožitku, nabízí jiný pohled na naše nákupy. Studenti se zamyslí nad tím, co by se dalo změnit k lepšímu, uvědomit si, že produkty, které kupujeme, mají nezamýšlené dopady na lidi a životní prostředí jinde ve světě.