Biologická olympiáda R. Kurky

Ve středu 9. dubna se konal 14. ročník Biologické olympiády Rudolfa Kurky, kterou pro žáky 7. a 8. tříd základních škol pořádá Střední odborná škola ekologická a potravinářská ve Veselí nad Lužnicí. Tématem letošního ročníku bylo:“Člověk a zemědělství v krajině“. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – zoologické a botanické. V zoologické kategorii se zúčastnilo 16 soutěžících, naši školu v ní reprezentovali Jana Padrtová z 8. B, která se umístila na 8. -9. místě a Jan Doněk z 8. A, který získal 1. místo. V botanické kategorii, které se zúčastnilo 15 soutěžících, naši školu reprezentovali Kristýna Plucarová z 8. A, která skončila na 10. místě a Adam Čupita z 8. A, ten získal 1. místo. Všem zúčastněným děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci naší školy.