Charakteristika oblasti 4

Oblast umožňuje žákům poznávání základ. zákonitostí a přír. procesů pro praktický život. Výuka je zaměřena na rozvoj poznávacích schopností, schopností k řešení problémů z běžného života, měření, experimentování, vytváření a potvrzování hypotéz, získávání znalostí o bezpečném a hospodárném zacházení s látkami.

Vede k ochraně přírody a vlastního zdraví. Tato oblast je prostředkem k pochopení složitosti a rozmanitosti přírody, podstatných souvislostí a vazeb člověka a přírodního prostředí a vlivů jeho činnosti na životní prostředí. Část výuky je zaměřena na experimentální činnost.Vzdělávání probíhá v souladu s polohou školy v CHKO a v Biosférické rezervaci Třeboňsko a s celkovou charakteristikou regionu s ohledem na druhové a jiné rozmanitosti. Zároveň je rozvíjeno logické a kritické myšlení žáků. Žáci se umí orientovat v čase a prostoru a kvalitně a hospodárně využívají dostupné pomůcky. Oblast se prolíná se všemi oblastmi vzdělávání.
Kooperuje především s oblastí Matematika a její aplikace, Člověk a společnost, Člověk a zdraví a Člověk a svět práce.

Cíle, jichž chceme dosáhnout

• Vést žáka ke kvalitnímu a hospodárnému soužití s přírodou
  • Ukázat jeho reálné možnosti a alternativy ve vztahu k přírodě a okolí
  • Poznat výhody a nevýhody používání přírodních surovin a rizika spojená s používáním surovin a výrobků