Školní akademie

Po několikaleté pauze se opět uskutečnila školní akademie. Pro třeťáky vystoupení pro veřejnost tak bylo zcela novou zkušeností. Na akademii se děti zodpovědně připravovaly od začátku dubna v hodinách hudební výchovy a tělocviku. Na společném vystoupení se podílely děti z obou třetích tříd dohromady. Žáci 3. B byli ale v početní převaze, z naší třídy se zapojilo pouze 6 žáků (Filip, Josefína, Anna, Kateřina, Natálie a Anežka) , ostatní děti vystupovat nechtěly. Účinkující se na vystoupení, které se skládalo z dvou básní a jedné písně, velmi těšili. V úvodu zazněly básně. Oba recitátořii potvrdili, že ocenění v recitační soutěži si opravdu zasloužili. Pak zazněl zpěv písničky Káča našla ptáče, kterou se děti naučily už ve druhém ročníku. Kromě sborového zpěvu zazněl i sólový zpěv. Píseň byla ještě navíc doplněna ukázkami plyšových zvířátek a postavami hajného a zabláceného Pavlaty.

Vystoupení se dětem podařilo. Od diváků si vysloužily potlesk a od paní učitelky pochvalu.