Finanční gramotnost 2

Celé dopoledne žáci strávili výukou finanční gramotnosti. Tématem tentokrát bylo nakupování. Žáci jako obvykle pracovali ve skupinách. V úvodní části si děti vylosovaly pracovní listy s obrázky různého zboží. Obrázky pak vybarvily, vystřihly a nalepily na čtvrtku, na kterou si nakreslily a pojmenovaly svůj obchod. Hotovou práci prezentovala každá skupina ostatním spolužákům. Následovala běhací hra, jejímž cílem bylo správné vyuštění křížovky, které nebylo pro žáky vůbec jednoduché. S nápovědou se ale k tajence dopracovali úplně všichni. Poslední aktivitou bylo odhadování cen zboží. Všechny skupiny nejprve vyplnily tabulku (název, obrázek, odhadnutá cena zboží), potom navštívily malý školní obchůdek, kde zjistily skutečné ceny. Bylo zajímavé porovnávat odhadnuté ceny se skutečnými. Na závěr ještě žáci plnili úkoly na interaktivní tabuli, které byly zaměřeny na poznávání mincí a bankovek a na rozměňování peněz.

Projektový den se dětem líbil, do práce se aktivně zapojili úplně všichni.