Jak se stát dobrým kamarádem?

Lektorku Adélu Strojkovou již žáci znají z loňska a na další setkání s ní se těšili. Program primární prevence Jak se stát dobrým kamarádem určený žákům 3. tříd navazoval na program Buďme kamarádi, který děti absolvovaly v minulém školním roce. Cílem programu bylo dětem připomenout principy dobrého kamarádství, naučit se komunikovat o svých potřebách a emocích, ocenit a respektovat jedinečnost kamaráda. Děti zhlédly krátká videa, zahrály si různé hry a scénky, ve kterých si cvičily schopnost přiznat chybu, omluvit se a odpustit. Vyslechly si také důležité informace o užívání mobilních telefonů a chování na sociálních sítích. Dětem byla také nabídnuta webová a mobilní aplikace, která jim dává možnost obrátit se se svými problémy na tým zkušených poradců.

Žáci se do všech částí dvouhodinového programu aktivně zapojili, akce splnila svůj účel a všem se líbila.