Dentální hygiena

V pátek 30.9. navštívily naši třídu školitelky společnosti Curaden Czech, s.r.o. s preventivním programem Dental Prevention, který je zaměřen na vzdělávání v oblasti dentálního zdraví.  Školení se skládalo z teoretické části a z praktického nácviku správných technik čištění zubů. V teoretické části jsme se zábavnou a interaktivní formou dozvěděli o důvodech, proč si čistit zoubky, jak si správně vybrat kartáček, různé techniky čištění, úchop kartáčku, jak vypadá zubní kaz…Poté následovala praktická část, kdy školitelky předvedly, jak správně čistit zuby na obřím modelu chrupu a individuálně opravily případné špatné návyky dětí při čištění nebo úchopu zubního kartáčku, který si děti přinesly na akci z domova.

Program děti zaujal, aktivně se zapojovaly do diskuze a poctivě nacvičovaly správný postup při čištění. S. Panská

Umíš si správně čistit zuby? Na to byl zaměřen program Dental Prevention, s kterým za námi do třídy přijely dvě studentky zubní hygieny. Nejprve přednesly teoretickou část, pak následovala ta praktická, kde si každý nacvičil správnou techniku čištění. M. Vondráková