Soutěž z angličtiny

Soutěž z anglického jazyka se konala ve středu 11.května odpoledne v jazykové učebně. Organizátorkou soutěže byla paní učitelka Jiřina Poláková. Pro žáky 2. tříd byla soutěž z AJ zcela novou zkušeností, proto také byl o soutěž ze strany žáků velký zájem. Přihlásilo se do ní celkem 20 druháků z obou tříd. Z naší třídy se zúčastnilo 10 žáků: Natálie, František, Anežka, Barbora, Jonáš, Josefína, Jan D., Zdeněk, Anna a Filip. Všichni soutěžící plnili úkoly písemnou formou na připravených pracovních listech (vybarvovali obrázky podle zadání, poznávali činnosti, číslice, zvířata, luštili křížovku). Nebylo to jednoduché, protože druháci nemají ze školy ještě mnoho osvojených anglických slov. Velkou výhodu tedy měli ti žáci, kteří se věnují anglickému jazyku i mimo školu.

Soutěžícím z naší třídy se ale dařilo, protože všechny stupně vítězů patřily právě jim.

Výsledky soutěže:

1. místo: Anna Hrubešová, Filip Váňa

2. místo: Zdeněk Václav

3. místo: Jan Důra

Ocenění vítězové: Filip, Anička, Honza a Zdenda.