Atmosféra Vánoc

Prosincové téma školního klubu neslo název "Atmosféra Vánoc" a prosinec se tedy nesl ve vánočním duchu. Hned na začátku prosince jsme se zúčastnili Mikulášské besídky, která se konala ve školní družině. Celý měsíc jsme si povídali o vánočních zvycích a tradicích, vyzdobili jsme si klub a nechybí nám ani vánoční stromeček, pod kterým se ke konci měsíce objevily nové společenské hry.
V prosinci se ochladilo a přišel první mráz, a tak jsme si užili zimní procházky do přírody, sem tam nás překvapila menší ledovka a mohli jsme si zaklouzat. Navštívili jsme zámeckou galerii, kde byla vánoční výstava, na které jsme si prohlédli adventní kalendáře, stromečky, dekorace a svíčky.
Dále jsme se zašli podívat na tradiční výstavu vánočních stromečků do muzea, kde jsme se zapojili do hlasovací soutěže o nejhezčí stromeček.
Poslední kroužek vaření v tomto roce jsme také pojali vánočně. Pustili jsme si koledy, uvařili si nealkoholický vánoční punč a udělali nepečené cukroví – piškotovo-kakaové koule. Kakao jsme měli doslova až za ušima, ale stálo to za to a všichni jsme si moc pochutnali.
Celoroční „Cesta kolem světa“ nás zanesla tento měsíc do Kanady, o které jsme si řekli spoustu zajímavých informací.