Přátelská setkání

Dne 28. dubna 2016 se uskutečnilo setkání zástupců škol z města Freyung (Německo) a Základní školy Třeboň, Na Sadech 375. První schůzce předcházela jednání a především organizační pomoc ze strany Městského úřadu v Třeboni, který nám dlouhodobě pomáhá ve vyhledávání vhodného zahraničního partnera. Chceme především našim žákům umožnit rozšíření jejich jazykové úrovně, rozšířit jejich znalosti o nejbližším okolí a o příhraničních

oblastech. Určitě chceme, aby naši žáci prodali své sportovní, umělecké a hlavně jazykové znalosti, uvažujeme i o dlouhodobějších stážích pro naše učitele.

S těmito představami se uskutečnila i první seznamovací schůzka. Školy se vzájemně představily, uvedly své priority, řekly si, kam by chtěly své úsilí zaměřit, jak navázat spolupráci, jak zapojit do aktivit žáky i ostatní partnerské školy při spolupráci v mezinárodních projektech.

Setkání bylo velmi přátelské, účastnil se ho i pan Karl Matschiner, předseda Okresního úřadu v Freungu. On sám podporuje nové kontakty mezi školami, podporuje příhraniční spolupráci organizací, které mají zájem o další rozvoj např. ochrany přírodního bohatství.

Němečtí přátelé si prohlédli školu, seznámili jsme se vzájemně se školními vzdělávacími systémy. Delegace byla pozvána na oběd do naší školní jídelny. Účastníci byli překvapeni, jak se pečuje o naše děti v oblasti zdravé a chutné stravy. K této oblasti se určitě ještě vrátíme, ale až po velké rekonstrukci školní varny.

Zástupci Realschule Freyung nás pozvali na přátelskou návštěvu, která se uskuteční v následujícím školním roce.