Výtvarná dílna v Domě Štěpánka Netolického

V měsíci únoru se konala zajímavá akce, která navazovala na pestrou nabídku edukačních programů Domu Š. Netolického. Na žáky sedmých a devátých tříd čekala originálně pojatá přednáška o gotickém malířství a našem městě, zejména o augustiniánském klášteře a kostele sv. Jiljí a Panny Marie královny. Žáci měli jedinečnou možnost zhlédnout reprodukce Mistra Třeboňského oltáře, ale i další krásná gotická díla.

Pak již následovala výtvarná dílna, ve které si každá dvojice vybrala jedno dílo a pokusila se o jeho reprodukci. Celkem naši žáci navštívili tento zajímavý objekt čtyřikrát a výsledné práce budou v Domě Š. Netolického vystaveny do konce měsíce února. M. Kukačková