Hejtmanův pohár 2016

V letošním školním roce jsme se poprvé zúčastnili soutěže nazvané Hejtmanův pohár. Je to soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií z každého kraje České republiky. Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

Soutěž byla rozdělena do dvou podkategorií. První stupeň i druhý stupeň měli svoji dráhu, na které jsme měřili časy. Ty se potom zapisovaly a průměry se porovnávaly s ostatními školami. Děti musely v průběhu dráhy zvládnout běh, slalom, dřepy, kotoul, dribling s míčem, hod na cíl, přeskok bedny, slalom s florbalkou a střelbu na branku. Dle časových možností jsme u některých ročníků stihli až pět pokusů, jinde jen tři. To ovšem byla jen polovina soutěže. Další spoustu bodů jsme získali za doplňující úkoly. Na téma Hejtmanův pohár děti například v hodinách výtvarné výchovy kreslily, v hodinách češtiny psaly vypravování, při hudební výchově jsme skládali říkanku. Soutěžili i učitelé a paní ředitelka. Fotilo se, natáčelo se, hodnotilo se a za to vše jsme získali potřebné body k celkovému triumfu. ANO - čtete správně! Naše škola vyhrála se ziskem maximálního počtu 2220 bodů nejen v jihočeském kraji, ale i v celé republice. Hlavní cenu - pohár a částku 10.000 korun převezmeme na krajském úřadě v Českých Budějovicích. Všechny peníze budou utraceny za nákup sportovních pomůcek pro naše žáky.

Největším přínosem této soutěže byla účast všech našich žáků, dokonce ti "nejpomalejší" měli na celkovém vítězství paradoxně větší podíl než ti nejrychlejší. smiley Nutno říci, že se dětem dráha i doplňující úkoly moc líbily a podle jejich slov se již moc těší na další ročník. Všem dětem i kolegům moc gratuluji a děkuji za pomoc!!!

Fotogalerie na našem FB profilu: