Zdravé město

8.4. 2016 BESEDA se zajímavými sportovci Třeboně:

Naše škola ve spolupráci se Zdravým městem Třeboň připravuje v průběhu celého školního roku řadu akcí. Jednou z nich je i každoroční beseda s místními rodáky se zajímavým životním příběhem. Cílem těchto besed  je motivovat naše žáky k pohybovým, zájmovým aktivitám.

V pátek 8.4. do naší školy přišli na besedu s dětmi dva zajímaví třeboňští sportovci, p. J. Neužil a p. v. Vochozka. Beseda byla určena všem žákům II. stupně. Celou besedu uvedla paní Mgr. Alena Veselá - koordinátorka Zdravého  města Třeboň. Na začátku každý z pozvaných hovořil o tom, jak se ke sportu dostal, co bylo jeho velkou životní motivací, jakých úspěchů dosáhli a jaké měli ke sportování podmínky. Pan J. Neužil nás seznámil s pojetím házené před 30 lety, povyprávěl o svých začátcích, úspěších a o tom jak sportuje dnes.

Pan V. Vochozka všem dětem vysvětlil, co je to veslování, jak začínal on, popsal své sportovní úspěchy na Olympiádách a svůj současný postoj ke sportu. Pak následovala debata, která byla velmi zajímavá, děti měly spoustu dotazů. Na závěr  žáci ve skupinkách vyplnili pracovní list. Všem se tato beseda líbila. M. Kukačková