ACET beseda...

Na začátku března se žáci osmých tříd zúčastnili besedy s panem Neužilem ze společnosti ACET, která se zabývá preventivními programy. Dvouhodinová beseda na téma "Sex, aids a vztahy" obsahovala spoustu fotografií, živnotních příběhů a zajímavých informací, které žáky obohatily. Některé vědomosti si děti upevnily a zopakovaly, jiné naopak doplnily. Ze začátku třídy nejevily velký zájem o přednášku na toto téma, nicméně za krátkou dobu upoutaly jejich pozornost příběhy mladých lidí, kterým nemoc do života vstoupila. Po shlédnutí fotografií, kde se mohli naši žáci s touto nemocí setkat blíže, už všichni bedlivě poslouchali. Děti se například dozvěděly informace o vzniku viru HIV, seznámily se se situací u nás i ve světě, zjistily proč nemoc vznikla a jak se šíří. Velmi úsměvná byla část, kde se debatovalo na téma mýtů a pověr spojených s touto nemocí. Žáci nakonec sami přišli na to, jak banální jsou situace, kvůli kterým se do problémů dostáváme. Celkově se beseda velmi podařila a všem zúčastněným se, myslím, líbila a byla pro ně přínosná.