Beseda se společností SANANIM

15. 1. 2016 navštívila žáky 7. tříd lektorka (doc. PhDr. Alena Kajanová, Ph.D.) se společnosti SANANIM. Tématem byl alkohol, jeho rizika i využití. V tomto našem dalším preventivním programu byli žáci seznámeni a upozorněni na možná rizika, která s touto pro ně zakázanou látkou souvisí. Došlo ale i na výhody a vhodné využití alkoholu. Děti byly seznámeny s vlastním chemickým složením alkoholu, probrány byly i pojmy jako ethanol a methanol. Dále jsme diskutovali o rozšíření a užití alkoholu, jeho významu v různých národnostních i náboženských kulturách. Velký důraz byl kladen na poučení o nebezpečné kombinaci alkoholických a energetických nápojů, které jsou v dnešní době BOHUŽEL u dětí stále oblíbenější. Nakonec si žáci zasoutěžili o samolepky ve vědomostních otázkách, které shrnuly celou dnešní besedu.

Zajímavé informace najdete např. na http://www.pobavmeseoalkoholu.cz.